Jedyna taka kopalnia w Polsce

W pobliżu wielkiej wrocławskiej aglomeracji, u podnóża malowniczych Gór Ślęży jest miejsce niezwykłe, z którego bogactw naturalnych człowiek korzysta od wielu wieków. Tym miejscem jest kopalnia serpentynitu antygorytowego w Nasławicach. To jedyny punkt na mapie Polski, w którym wydobywa się ten wartościowy i rzadki surowiec.

Za jego wydobycie odpowiada firma KOSD z siedzibą we Wrocławiu. Eksploatacja złóż serpentynitu antygorytowego na Dolnym Śląsku prowadzona jest od lat 60. XX wieku.

Jedyny taki kamień

Wydobywany przez nas surowiec można przerabiać na kruszywa drogowe i budowlane, stosować go jako wypełnienie gabionów, wytwarzać z niego otoczaki i nieregularne kamienie ozdobne do ogrodu, na tarasy i balkony, a także do wnętrz domu. Dzięki różnorodnym metodom przekształcania, kamień ten ma bardzo wszechstronne zastosowanie.

Serpentynit antygorytowy jest jednym z najpiękniejszych surowców naturalnych. Jego walorom estetycznym i jego niezwykłym właściwościom poświęcimy wiele uwagi na naszym blogu. Dzięki nam poznacie historię jego wydobycia, a także różnorodne możliwości wykorzystania tego unikatowego zielonego kamienia.

Naszym celem jest inspirowanie wszystkich tych, którzy szukają niebanalnych, ciekawych ozdób do domu i do ogrodu. Mamy nadzieję, że nasz blog będzie zachętą do nowego spojrzenia na serpentynit antygorytowy – jako surowca o dekoracyjnym i oryginalnym zastosowaniu.