Wyjątkowe właściwości serpentynitu

Kategoria: Blog

serpentynit

Kamienie cieszą się ogromną popularnością głównie dlatego, że się elegancko prezentują – czy to jako ozdoba w biżuterii, czy jako element dekoracyjny w domu. Jednak mało kto wie, że kamienie, w tym również serpentynit, mają wyjątkową moc. Przypisuje się im właściwości lecznicze. Zauważyli to już starożytni, którzy wykorzystywali kamienie do leczenia różnorodnych schorzeń oraz poprawy nastroju.

Serpentynit a właściwości lecznicze

Terapia serpentynitem wpływa przede wszystkim na lepsze samopoczucie, a to z tego względu, że kamienie te – jak informują źródła internetowe – mogą przyczyniać do usuwania toksyn z organizmu. Zwolennicy kuracji z zastosowaniem serpentynitu mówią również o tym, że kamień ten poprawia pracę układu krwionośnego i moczowego oraz przyśpiesza leczenie schorzeń skórnych. Na forach i blogach internetowych znajdziemy ponadto informacje o właściwościach energetycznych serpentynitu. Kamienie te powodują naturalny przypływ energii, wzmacniają odporność organizmu, poprawiają koncentrację i pamięć.

Ile jest w tym prawdy? Każdy organizm jest inny, dlatego o możliwościach tego typu terapii najlepiej przekonać się na własnej skórze. Jednak, ponieważ właściwości lecznicze serpentynitu antygorytowego, podobnie jak wielu innych kamieni ozdobnych, nie zostały udowodnione naukowo, przed zastosowaniem terapii warto skonsultować się z lekarzem.