Ozdoby z kamienia naturalnego – co je wyróżnia?

Kategoria: Blog

kamień naturalny

Kamienie są przekształcane na różnego typu dekoracje znajdujące zastosowanie we wnętrzach domów, np. wazony, flakony, świeczniki, podkładki po naczynia, oprawy ramek na zdjęcia. Można z nich wykonać również donice i gazony na taras czy przydomowe patio.

Po dekoracje z kamienia sięgamy coraz chętniej. To niewielkie i niepozorne ozdoby, które – jeśli są odpowiednio dobrane – potrafią wzbogacić wnętrza mieszkań czy odmienić wygląd przydomowych ogródków. Co wyróżnia wyroby z kamienia?

Naturalność
Jedną z największych zalet kamiennych ozdób jest ich naturalność, a co wiąże się z tym – wszechstronność zastosowania. Wyroby te doskonale komponują się z każdym wnętrzem, można nimi udekorować półki czy ściany.

Wytrzymałość
Nie ma wątpliwości, że ozdoby kamienne są solidniejsze niż te wykonane ze szkła czy tworzyw sztucznych. Jeśli zakupimy wazony czy donice z wytrzymałego kamienia, np. serpentynitów, możemy mieć pewność, że zachowają one nienaruszoną strukturę przez wiele lat.

Oryginalność
Dekoracje z kamienia zachwycają przede wszystkim swoją oryginalnością – niesztampowymi wzorami, nietypową strukturą czy niepowtarzalną barwą. Pod tym względem warte wyróżnienia są ozdoby wykonane z serpentynitu antygorytowego https://kosd.pl/inspiracje/. Z tego kamienia powstają moździerze, zegary, szachy, kałamarze na biurko, wazony, świeczniki o niespotykanej zielonej barwie.

Ciekawe są również wyroby jubilerskie z serpentynitu, tworzone na podstawie autorskich projektów. Bransoletki i łańcuszki składają się z kilkudziesięciu nieregularnych kamyczków, a kolczyki i wisiorki to pojedyncze kamienie o nietypowych wzorach, zaczepione na elementach wykonanych ze srebra czy złota. Choć wydaje się, że biżuteria jest tylko uzupełnieniem stroju i makijażu, to takie nietuzinkowe dodatki potrafią przykuwać spojrzenie o wiele bardziej niż elementy ubioru.